Szukana fraza:
Utworzone po:
Utworzony przed:
  • Od 1 lipca każdy właściciel domu lub zarządca budynku będzie zobowiązany do zgłoszenia, czym go ogrzewa. Dane będą gromadzone w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB), która podlega Głównemu Urzędowi Nadzoru Budowlanego.

  • Z dniem 30 września opublikowano ranking najaktywniejszych Gmin biorących udział w rządowym programie Czyste Powietrze. Bardzo miło Państwa poinformować, że Gmina Przeciszów znalazła się na pierwszym miejscu województwa małopolskiego i tym samym na 74 pozycji w całej Polsce. To bardzo duże wyróżnienie dla naszej Gminy, cieszymy się że świadomość problemu smogu, o jakiej mówi się od lat, przekłada się na aktywność mieszkańców w wymianie kotłów.

  • Urząd Gminy w Przeciszowie informuje, że został uruchomiony dodatkowy numer telefonu do kontaktów z Samodzielnym Publicznym Ośrodkiem Zdrowia w Przeciszowie 33 506 55 40

  • Komunikat nr 12 Ministra Zdrowia w sprawie szczepień przeciw COVID-19 dawką przypominającą oraz dawką dodatkową uzupełniającą schemat podstawowy.

  • Komunikat nr 12 Ministra Zdrowia w sprawie szczepień przeciw COVID-19 dawką przypominającą oraz dawką dodatkową uzupełniającą schemat podstawowy.

  • W Rankingu Finansowy Samorządu Terytorialnego w Polsce 2020, Przeciszów zajął 62 miejsce na 1533 gminy wiejskie.

  • W związku z pandemią COVID-19, która dotknęła nasze społeczeństwo wiele osób zmaga się z powikłaniami po przejściu tej choroby. Dlatego też w trosce o te osoby została uruchomiona rehabilitacja pocovidowa, która jest finansowana w całości przez NFZ.

  • Ogłoszenie w sprawie opłat cmentarnych Wszystkie osoby, które są dysponentami grobów nie opłaconych, tzn.: pozostali małżonkowie, dzieci, krewni, powinowaci prosimy o sprawdzenie tego faktu i uregulowanie ewentualnych zaległości. Przepisy ustawy z dnia 31 stycznia 1959 r. o cmentarzach i chowaniu zmarłych określają termin, po którym grób może zostać użyty do ponownego chowania - jest to okres 20 lat od ostatniego pochówku.

  • W związku z tym, iż w systemie informatycznym GROBONET zamieszczane są sukcesywnie fotografie grobów, zobowiązujemy firmy kamieniarskie oraz dysponentów grobów do każdorazowego przekazywania do Zarządcy cmentarza (Urzędu Gminy Przeciszów) informacji o wszelkich dokonanych zmianach w sposobie zagospodarowania miejsc grzebalnych takich jak: budowa nagrobka, zmiana treści napisów na płytach nagrobnych itp. Otrzymywane od Państwa informacje pozwolą Nam na bieżącą aktualizację zamieszczanej dokumentacji fotograficznej.

1 [2] [3]

Ogłoszenia